ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
10 کاربرد جالب سلفون در آشپزخانه

sepantaseo

10 کاربرد جالب سلفون در آشپزخانه

سلفون آشپزخانه برای تازه Ù†Ú¯Ù‡ داشتن غذا استفاده Ù…ÛŒ‌شود، اما کاربردهای دیگری خارج از آشپزخانه دارد.

1- با سلفون Ù…ÛŒ‌توان رنگ، ترکیبات رنگی یا بتونه را پوشش داد. با این کار از خشک شدن این مواد جلوگیری Ù…ÛŒ‌کنیم Ùˆ روز بعد هم Ù…ÛŒ‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

2- وقتی به جایی نقل مکان کنیم Ùˆ یا به یک پیک نیک خارج از شهر Ù…ÛŒ‌رویم، برای این‌Ú©Ù‡ ظروف به هم برخورد نکنند دور هر کدام از آن‌ها سلفون Ù…ÛŒ‌پیچیم.

3-وقتی جسم سنگینی را حمل کنیم، یک تکه بزرگ از سلفون را به دور خود تاب Ù…ÛŒ‌دهیم تا به صورت یک طناب درآید. طناب را دور بسته مورد نظر Ù…ÛŒ‌پیچانیم Ùˆ دو سر Ø¢ نرا به هم گره Ù…ÛŒ‌زنیم. سلفون پیچیده شده مانند یک طناب محکم عمل Ù…ÛŒ‌کند.

4-از سلفون برای Ù†Ú¯Ù‡ داشتن غلطک رنگ Ù…ÛŒ‌توان استفاده کرد. غلطک یا قلموی رنگ خیس را در سلفون قرار Ù…ÛŒ‌دهیم Ùˆ از خشک شدن آن‌ها جلوگیری Ù…ÛŒ‌کنیم. با این کار روز بعد هم Ù…ÛŒ‌توان از آن استفاده کرد.

5- اگر قصد دارید کفش Ùˆ یا چکمه خود را تا فصل بعدی در کمد Ù†Ú¯Ù‡ دارید، روی آن را به طور کامل چندین لایه سلفون بپوشانید. با این کار از جذب گرد Ùˆ خاک روی آن جلوگیری Ù…ÛŒ‌کنیم.

6- زمانی Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌خواهیم چند تخته چوب را با هم حمل Ùˆ جابجا کنیم، ابتدا Ùˆ انتهای هر چوب را با سلفون Ù…ÛŒ‌پوشانیم تا لبه‌های آن‌ها محافظت شوند.

7- یکی از روش‌های دکوراتیو دیوار استفاده از سلفون است. به این صورت Ú©Ù‡ زمانی Ú©Ù‡ رنگ روی دیوار هنوز خیس است، یک تکه از سلفون را به صورت چروک روی آن قرار Ù…ÛŒ‌دهیم. با انگشت دست Ù…ÛŒ‌توان این چروک را ایجاد کرد. وقتی رنگ خشک شد، سلفون را از روی دیوار بلند Ù…ÛŒ‌کنیم. با این کار بافت زیبایی روی دیوار ایجاد Ù…ÛŒ‌شود.

8- اصولاً از لابه‌لای پنجره‌های قدیمی باد وارد فضای خانه Ù…ÛŒ‌شود. Ù…ÛŒ‌توانیم از این سلفون‌ها برای درزگیری مناطق مورد نظر استفاده کنیم.

9- اگر موقع باغبانی Ùˆ استفاده از بیل Ùˆ بیلچه دسته آن‌ها از دستتان لیز Ù…ÛŒ‌خورد، دور دستتان یک یا دو لایه سلفون بپیچید تا مانع لیز خوردن دسته شود.

10- از سلفون برای پوشش مکانی استفاده Ù…ÛŒ‌کنیم Ú©Ù‡ دانه‌های گیاه را کاشته‌ایم. با این کار رطوبت برای رشد گیاه را زیاد Ù…ÛŒ‌کنیم Ùˆ تا موقعی Ú©Ù‡ بذرها رشد کنند خاک مرطوب Ù…ÛŒ‌ماند Ùˆ یک گلخانه Ú©ÙˆÚ†Ú© خواهیم داشت.

+ نوشته شده در چهارشنبه 20 دی 1396ساعت 16:34 توسط sepantaseo | | تعداد بازدید : 15